Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów

Ruch drogowy

 1. Tragedia na drodze. Zginęła motorowerzystka

  Tarnogórscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Opatowickiej z ulicą Obwodnica w Tarnowskich Górach. Jadąca skuterem 35-latka, zderzyła się z samochodem ciężarowym, którego kierowca prawdopodobnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Pomimo szybkiej reakcji świadków i reanimacji kobiety, mieszkanka powiatu tarnogórskiego zmarła.

 2. Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 3. Policyjny pościg za kierowcą opla

  Nawet 10 lat więzienia grozi 39-letniemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekiniera ścigały policyjne patrole z Radzionkowa, Tarnowskich Gór oraz Pyrzowic. Kierowca opla miał wiele na sumieniu. Był m.in. poszukiwany oraz przewoził 1,5 tys. działek dilerskich amfetaminy.

 4. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

  Wzorową postawą wykazało się dwóch mężczyzn, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę seata. Tarnogórzanie zauważyli jak 48-latek jechał "całą szerokością drogi". Po zatrzymaniu samochodu, zabrali mu kluczyki ze stacyjki i wezwali policyjny patrol. Jak się okazało, nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

 5. Zgłoszenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa pomogło zatrzymać sprawcę przestępstwa

  Tarnogórski dzielnicowy podczas sprawdzania miejsca naniesionego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnił kierującego, który oprócz tego, że był pijany to naruszył sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjant potwierdzili również zgłoszenie, bowiem mężczyzna nieprawidłowo zaparkował pojazd, na całej szerokości chodnika.

 6. Dachowanie samochodu. Jedna osoba została ranna

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na Drodze Krajowej nr 11 w miejscowości Tworóg. W wyniku uderzenia w tył auta, samochód marki Fiat Panda wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie. W środku pojazdu znajdował się 81-latek, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożność.

 7. Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku

  Wczoraj policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Knosały w Radzionkowie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Pasażerka jednego z nich z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. To już kolejny poważny wypadek, którego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 8. Co zrobić w przypadku kolizji drogowej lub wypadku

  Tarnogórscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, śliska nawierzchnia- to wszystko powoduje, że na drogach jest niebezpiecznie. Przypominamy jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.

 9. Śmiertelny wypadek na DW 908

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj na drodze wojewódzkiej nr 908. Kierujący samochodem osobowym z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z jadącą z przeciwka ciężarówką. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca osobówki.

 10. Zmienne warunki atmosferyczne- apelujemy o ostrożną jazdę!

  Wraz z nadejściem pierwszych opadów śniegu i marznącego deszczu, które nie ułatwiają jazdy kierującym, zwłaszcza rano i wieczorem, kiedy temperatura waha się w okolicach zera na drogach naszego miasta i powiatu wzrasta prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych.