Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Pijany, bez uprawnień, chciał przejechać policjanta

  Tarnogórscy policjanci zatrzymali kierowcę opla, który podczas ucieczki próbował potrącić interweniującego policjanta. Podejrzanemu o czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara do 10 lat więzienia. Prokurator objął mieszkańca powiatu tarnogórskiego policyjnym dozorem.

 2. Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po reakcji świadka

  Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Przekonał się o tym 24-latek, którego jazdę całą szerokością drogi zauważył inny kierowca i powiadomił o tym stróżów prawa.

 3. 27-latek potrącony przez kolejkę wąskotorową

  Śledczy z tarnogórskiej komendy wyjaśniają okoliczności niedzielnego wypadku, w którym 27-latek został potrącony przez kolejkę wąskotorową. Ranny mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Rudy Śląskiej był pijany.

 4. Łapówka za odstąpienie od czynności

  W ręce policjantów z ruchu drogowego wpadł 45-latek, który mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, usiadł za kierownicą audi. Przyłapany na gorącym uczynku próbował jeszcze przekupić policjantów. Mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego odpowie teraz nie tylko za jazdę „na podwójnym gazie", ale także za przestępstwo korupcyjne.

 5. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 6. Wypadek samochodu dostawczego z autobusem miejskim

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Bytomskiej w Wieszowie. Po zderzeniu samochodu ciężarowego z autobusem obrażeń ciała doznało 6 osób w tym dwie, wymagały dalszej hospitalizacji. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 7. Motocyklisto, rowerzysto – bądź bezpieczny na drodze!

  Jednoślady zyskują coraz większą popularność. Motocykl i rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia - ale jest to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Weekendowe wycieczki, wyjazdy poza miasto połączone ze zwiedzaniem są dużą atrakcją dla podróżujących i mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

 8. Kierowco! Zwolnij i żyj!

  Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z winy kierujących jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Wakacje - czas urlopu i wypoczynku, ładna pogoda, dłuższy dzień oraz dobre warunki na drodze czasami mogą sprzyjać szybkiej jeździe, natomiast nie zwalniają od przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

 9. Ponad 120 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymali go policjanci z grupy "Speed"

  Policjanci z grupy "Speed" zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Wczoraj policyjna kamera wideorejestratora nagrała nieodpowiedzialnego kierowcę audi. 44 -latek pędził ulicą Śląską w Miasteczku Śląskim z prędkością 122 km/h.

 10. O mały włos od tragedii...

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Gliwickiej w Boniowicach. Po czołowym zderzeniu osobówki z traktorem, do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca audi. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.