Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów

Ruch drogowy

 1. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 2. Groźne zdarzenie drogowe na DW 908. Apelujemy o ostrożność!

  Rozbity samochód osobowy, ciężarówka w przydrożnym rowie i trzeci pojazd uszkodzony lecącymi po zderzeniu odłamkami, to skutek zdarzenia, do którego doszło dzisiaj rano na DW 908. Na szczęście kierowcy samochodów nie odnieśli poważnych obrażeń. Apelujemy o ostrożność, zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 3. Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Apelujemy o ostrożność!

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Bytomskiej w Boniowicach. W zderzeniu motocykla z ciężarówką ranny został kierowca jednośladu, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans.

 4. Policjanci uratowali sowę potrąconą przez samochód

  Z nietypową interwencją mieli do czynienia policjanci z drogówki. Mundurowi zostali wezwani do kolizji, podczas której zgłaszający potrącił sowę. Na pierwszy rzut oka wyglądało, że ptak nie przeżył konfrontacji z samochodem. Dzięki szybkiej pomocy stróżów prawa, ranne zwierzę przeżyło i trafiło pod opiekę weterynarza, gdzie wraca do zdrowia.

 5. Tragiczne zderzenie osobówek. Zginął 72-letni kierowca

  Śledczy z komendy w Tarnowskich Górach, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w minioną sobotę na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 72-letni tarnogórzanin. Apelujemy o rozwagę!

 6. Bezpieczne wakacje 2020 na śląskich drogach

  Przed nami długo wyczekiwany czas wypoczynku. Tegoroczny okres wakacji jest szczególny ze względu na panującą pandemię COVID-19. Mimo tego, z zachowaniem reżimu sanitarnego, policjanci śląskiej drogówki zadbają o bezpieczeństwo na naszych drogach, które jest jednym z naszych priorytetów. Dlatego spodziewajmy się wzmożonych kontroli, w tym kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci oraz dorosłych na letni wypoczynek.

 7. Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2020

  Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

 8. Omijaj „korki” na drodze ze Śląską Policją

  Jako pierwsza w kraju Komenda Wojewódzka w Katowicach udostępnia informacje on-line o utrudnieniach na drogach. Ogólnodostępna aplikacja pomoże wskazać miejsce i czas trwania utrudnienia przejazdu drogą, na której doszło do zdarzenia drogowego. Istotną zaletą tego rozwiązania dla wszystkich uczestników ruchu drogowego jest możliwość natychmiastowego przekonania się o tym, co zajmie nam więcej czasu – wybór drogi objazdem czy oczekiwanie w zatorze drogowym potocznie nazywanym „korkiem”.

 9. Chłopiec wypadł z samochodu. Groźnie wyglądające zdarzenie nagrała kamera

  Tarnogórscy policjanci dotarli do krążącego na jednym z komunikatorów społecznych wstrząsającego nagrania, które zarejestrowała kamera jednej z posesji. Na materiale filmowym widać, jak z jadącego samochodu osobowego wypada małe dziecko i omal nie zostaje przejechane przez samochód, z którego wypadło oraz potrącone przez inny pojazd. Pomimo tego, że nikt nie zgłosił tego zdarzenia policjantom, stróże prawa natychmiast przeprowadzili czynności i dotarli do kierowcy oraz pokrzywdzonego dziecka.

 10. Pijana kierująca potrąciła poszukiwanego motorowerzystę

  Policjanci zatrzymali kobietę, która potrąciła motorowerzystę i uciekła z miejsca kolizji. Mężczyzna był poszukiwany, a nieodpowiedzialna 26-latka zdecydował się usiąść za kierownicą bmw pomimo tego, że w organizmie miała blisko 3 promile alkoholu. Szaleńczą jazdę przerwała sklepowa, która od klientki wyczuła woń alkohol i od odebrała jej kluczyki, gdy ta kupowała...piwo.