Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów

Ruch drogowy

 1. "Bezpieczny weekend - majowy weekend" na śląskich drogach

  Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań. W tym okresie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa zwiększona liczba śląskich policjantów. Dzisiaj towarzyszyli im także przedstawiciele mediów, za których pośrednictwem śląska policja zwróciła się z apelem do kierowców. Aby majówka była okresem udanego wypoczynku, pamiętajmy o wyobraźni na drodze, a przede wszystkim o zachowaniu ostrożności, trzeźwości za kółkiem i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Osoby, które wyjeżdżają na dłużej, powinny także zadbać o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów.

 2. Co zrobić w przypadku kolizji drogowej lub wypadku

  Tarnogórscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, śliska nawierzchnia- to wszystko powoduje, że na drogach jest niebezpiecznie. Przypominamy jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.

 3. Dojedź(MY) bezpiecznie do celu - bezpieczne ferie 2019

  Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci, jak co roku, będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących po polskich drogach. Już 11 stycznia 2019 r. rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, które wspierane są akcją informacyjno-edukacyjną „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”.

 4. Kontrole autokarów przed feriami zimowymi

  Dla wszystkich rodziców największym skarbem są ich dzieci. Wysyłając swoje pociechy na ferie zimowe chcą mieć pewność, że najmłodsi bezpiecznie dotrą na miejsce. W tym celu, o kontrolę stanu technicznego autobusu i trzeźwości kierowcy proszą policjantów. Wiedzą, że fachowcom z drogówki nic nie umknie i w przypadku złego przygotowania pojazdu do trasy uniemożliwią jego wyjazd. W przypadku bezpieczeństwa naszych dzieci nie ma kompromisów. Ostrożność procentuje.

 5. Śmiertelny wypadek na DW 908

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj na drodze wojewódzkiej nr 908. Kierujący samochodem osobowym z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z jadącą z przeciwka ciężarówką. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca osobówki.

 6. Zmienne warunki atmosferyczne- apelujemy o ostrożną jazdę!

  Wraz z nadejściem pierwszych opadów śniegu i marznącego deszczu, które nie ułatwiają jazdy kierującym, zwłaszcza rano i wieczorem, kiedy temperatura waha się w okolicach zera na drogach naszego miasta i powiatu wzrasta prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych.

 7. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach w Tarnowskich Górach

  Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. W działania włączyli się również policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej komendy policji.

 8. Stosujmy się do znaków drogowych, aby nie doszło do tragedii

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Bytomskiej w miejscowości Boniowice. Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych i autobusu, do szpitala, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, została przetransportowana pasażerka opla. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 9. Naucz swoje dziecko bezpiecznie dotrzeć do szkoły

  Za kilka dni rozpoczyna się nowy rok szkolny. Policjanci podjęli już działania, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie idąc na zajęcia szkolne. Funkcjonariusze sprawdzają drogi w rejonach placówek oświatowych, zwracając uwagę na stan oznakowania w tych miejscach. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą szczególną uwagę zwracali na zachowanie się kierowców w rejonie placówek edukacyjnych. Przypominamy też, że każdy opiekun lub rodzic może wskazać swojemu dziecku bezpieczną drogę do szkoły.

 10. Zdejmij nogę z gazu, aby nie doszło do kolejnej tragedii na drodze

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło na Drodze Krajowej nr 11 nieopodal miejscowości Koty. W wyniku zderzenia dwóch samochodów marki Renault, pomimo reanimacji, zmarł kierowca jednego z nich. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby wszyscy podróżujący bezpiecznie dotarli do celu podróży.