Pomoc ofiarom przestępstw

Punkt pomocy ofiarom przestępstw w Bielsku - Białej

 W województwie śląskim przez cały rok ofiary przestępstw mogą korzystać z pomocy prawnej policjantów i wolontariuszy w specjalnie w tym celu stworzonych punktach. W chwili obecnej różne instytucje rządowe, samorządowe oraz organizacje pozarządowe zajmują się taką pomocą.

Jednym z podstawowych celów funkcjonowania systemu jest skupienie się na potrzebach ofiary, często pozostawionej samej sobie i całkowicie bezradnej. Dzięki powstaniu systemu skupiającego wiele podmiotów działających w tym zakresie możliwa będzie kompleksowa pomoc osobie, która stała się ofiarą przestępstwa, obejmująca zarówno pomoc prawną, psychologiczną jak i materialną.

 

 

 

 Ośrodek Pomocy dla Osob pokrzywdzonych Przestępstwem w Bielsku Białej z ramienia Ministerstwa Sparwiedliwosci organizuje i koordynuje pomoc dla osób pokrzywdzonych na terenie województwa sląskiego. podobne ośrodki funkcjonują we wszystkich województwach, tworząc Sieć Pomocy Ofiarom Przestepstw. Aktualnie pokrzywdzeni zgłaszać sie mogą do OPdOPP w Bielsku Białej ul. Traugutta 21.

Zgłoszenia przyjmowane są:

  • osobiście od poniedzialku do czwartku w godzinach 10-18 oraz piatek 9-12.
  • telefonicznie 033-822-46-90
  • e-mail: pokrzywdzeni@bk-europe.pl
  • skype: pokrzywdzenibb
  • GG: 40 84 359

W sytuacjach szczególnie trudnych, do pokrzywdzonego może dotrzeć wolontariusz-opiekun pokrzywdzonego. informacje o prawach pokrzywdzonego oraz możliwości uzyskania pomocy znajdują się na stronie:www.pokrzywdzeni.gov.pl .