Świeć przykładem - noś odblaski! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Świeć przykładem - noś odblaski!

Data publikacji 10.12.2016

Ponad 300 odblasków rozdali policjanci podczas spotkania na mszy roratnej w parafii w Strzybnicy. Podczas mszy świętej dla dzieci, policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi przypomnieli o podstawowych zasadach poruszania się po nieoświetlonych drogach oraz przechodzenia przez jezdnię. Podczas spotkania dzieci z dzielnicy Strzybnica, Rybna i Pniowiec otrzymały elementy odblaskowe.

Spotkanie odbyło się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Strzybnicy. Dzieci otrzymały upominki w postaci kamizelek odblaskowych i odblaskowych zawieszek. Mundurowi podczas spotkania przeprowadzili eksperyment, pokazując jaka jest różnica pomiędzy pieszym z kamizelką odblaskową oraz bez odblasków. Spotkanie miało też na celu promowanie "praktycznego" wykorzystania odblasków, gdyż dzieci od razu ubrały przekazane kamizelki i odblaski. Podczas mszy rozdano ponad 300 elementów odblaskowych dla dzieci i młodzieży.

Ponadto podczas spotkania mundurowi przekazali informacje na temat kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz” oraz przypomnieli starszym uczestnikom mszy o telefonach oszustów usiłujących wyłudzić pieniądze metodą „na policjanta” i „na wnuczka”.

Szczególne podziękowania za pomoc i propagowanie bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta kierujemy do księży strzybnickiej parafii.

Kamizelki odblaskowe dla dzieci zostały przekazane przez C.H.U. Hala w Tarnowskich Górach oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach

Ładowanie odtwarzacza...