Policjanci zabezpieczyli granat ręczny - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli granat ręczny

Data publikacji 17.03.2017

Granat ręczny F-1 z okresu II wojny światowej został znaleziony wczoraj w południe na terenie leśnym znajdującym się w Nowym Chechle. Miejsce znaleziska zabezpieczali tarnogórscy policjanci. Dzisiaj patrol saperski zabrał niewypał.

Wczoraj tuż po godzinie 12:00 tarnogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który na terenie leśnym znajdującym się w Nowym Chechle, znalazł przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika. Mundurowy od razu zorientował się, że odnaleziony przedmiot to granat ręczny F-1 używany podczas II wojny światowej. Stróże prawa zabezpieczyli znalezisko przed dostępem osób postronnych. W dniu dzisiejszym granat został zabezpieczony przez saperów z jednostki wojskowej.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami, które wyglądem przypominają niebezpieczne niewybuchy. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci.