Wiadomości

Tarnogórscy policjanci obchodzili swoje święto

Data publikacji 06.07.2017

W środę 5 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim tarnogórscy policjanci uczestniczyli w uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości z okazji 98-lecia powstania Policji Państwowej 71 policjantów tarnogórskiej komendy mianowano na wyższe stopnie policyjne. Czterech policjantów otrzymało nagrodę Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry za szczególne zaangażowanie w służbę.

21 lipca 1995 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił Święto Policji przypadające na dzień 24 lipca. Data policyjnego święta nie jest przypadkowa, przyjęta została dla uczczenia powołania Policji Państwowej w dniu 24 lipca 1919 roku. W roku bieżącym przypada zatem 98– rocznica powołania Policji. Święto Policji jest okazją do promowania i nagradzania policjantów za sumienną i ciężką służbę. Z okazji przypadającego Święta Policji akty nominacyjne na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 71 tarnogórskich policjantów.

Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Krzysztofa Justyńskiego w korpusie oficerów awansowano 1 policjanta, w korpusie aspirantów 29 policjantów, w korpusie podoficerów awansowano 32 funkcjonariuszy. Natomiast rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Tadeusza Stuchlika na starszego posterunkowego awansowano 9 policjantów. Rozkazy o mianowaniu wręczali Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Tadeuszem Stuchlikiem. Na uroczystości obecni byli również zaproszeni goście Senator RP Krystian Probierz, władze samorządowe w osobach Starosty Tarnogórskiego, Burmistrzów, Wójtów, a także przedstawiciele samorządów i służb mundurowych z terenu powiatu. Zaproszeni byli również Posłowie na Sejm, którzy z uwagi na posiedzenie w tym dniu Sejmu, nie mogli wziąć udziału w uroczystości. Na ręce Komendanta Powiatowego złożyli jednak adresy okolicznościowe z życzeniami i gratulacjami dla mianowanych policjantów. W trakcie uroczystej zbiórki 4 mundurowych szczególnie zaangażowanych w służbę, zostało wyróżnionych dodatkową nagrodą przez Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Pana Arkadiusza Czecha. Stróże prawa nagrodę otrzymali z rąk Zastępcy Burmistrza Tarnowskich Góry Pana Piotra Skrabaczewskiego. Po mianowaniach i wyróżnieniach komendant Stuchlik zaprosił gości oraz wszystkich obecnych na zwiedzanie wystawy malarskiej „Sztuka dla Sztuki”, która została zaprezentowana w budynku Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Gratulujemy wszystkim awansowanym i nagrodzonym oraz dziękujemy wszystkim za życzenia i gratulacje oraz słowa uznania za trud i poświęcenie w codziennej służbie.

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...