Wiadomości

Tarnogórscy dzielnicowi zostali nagrodzeni przez wojewodę śląskiego

Data publikacji 08.09.2017

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się spotkanie policjantów z wojewodą. Jarosław Wieczorek podziękował 19 stróżom prawa, którzy wykazali się zaangażowaniem i bohaterską postawą podczas służby. Wśród nich znalazło się dwóch tarnogórskich dzielnicowych. Mundurowi nie bacząc na swoje bezpieczeństwo, uratowali ludzi znajdujących się w ekstremalnych sytuacjach.

Wczoraj w Sali Złotej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się uroczyste spotkanie ze śląskimi policjantami. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek podziękował 19 stróżom prawa, wśród których znaleźli się dzielnicowi z Tarnowskich Gór mł. asp. Jakub Szypuła oraz sierż. szt. Tomasz Michalik. Policjanci pod koniec lutego bieżącego roku, po siłowym wejściu do mieszkania, uratowali samotnie mieszkającą 88-letnią kobietę, która wycieńczona leżała na podłodze. Zdaniem wojewody, wyróżnieni mundurowi kierowali się ogromnym zaangażowaniem, odwagą i odpowiedzialnością, które wykraczały poza ich codzienną służbę.

Policjanci odebrali gratulacje i wyróżnienia z rąk Wojewody w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego, Naczelnika Gabinetu Komendanta podinsp. Gabrieli Sochy oraz jej zastępcy. Szef śląskich policjantów również pogratulował swoim podwładnym odwagi i godnej uznania postawy. Generał podkreślił, że policjanci pełnią służbę nawet z narażeniem życia, czego dowiedli wyróżnieni.

 

Wizytę policjantów w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim zobacz tutaj.