Trzy wypadki. Apelujemy o ostrożność - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Trzy wypadki. Apelujemy o ostrożność

Data publikacji 12.09.2017

Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadków drogowych, do których doszło w minioną sobotę oraz wczoraj. Do zdarzeń doszło w Nakle Śląskim, Radzionkowie i Tarnowskich Górach. W wypadkach poszkodowani zostali kierowcy samochodów oraz pieszy, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadków wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Do pierwszego zdarzenia doszło w minioną sobotę około godzinny 9:00 na ul. Głównej w Nakle Śląskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca renaulta nie zachował prawidłowego odstępu i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Volvo kierowanego przez 25-letnią kobietę. Na skutek zdarzenia kierująca volvo z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Kilka godzin później doszło do kolejnego wypadku. Tym razem w Radzionkowie na ul. Śródmiejskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem peugeot, 26-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego, prawdopodobnie nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującej oplem, 36-letniej bytomiance. W wyniku zdarzenia kierująca oplem trafiła do szpitala.

Wczoraj tuż po godzinie 20:00 w Tarnowskich Górach na ul. Gliwickiej odnotowaliśmy kolejny wypadek, tym razem z udziałem pieszego. Z ustaleń wynika, że 66 – letnia tarnogórzanka, jadąc lexusem, poza przejściem dla pieszych potrąciła 57-letniego mieszkańca Ukrainy. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości - ponad 2 promile alkoholu w organizmie, prawdopodobnie wtargnął na jezdnie wprost pod nadjeżdżający pojazd. W wyniku tego zdarzenia pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Teraz tarnogórscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadków.

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.