Pechowy piątek trzynastego - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Pechowy piątek trzynastego

Data publikacji 16.10.2017

W piątek po południu w powiecie tarnogórskim doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych. W wyniku tych zdarzeń do szpitala trafiły cztery osoby. Okoliczności i przyczyny tych wypadków wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

W miniony piątek tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego z nich doszło tuż po godzinie 16:00 na ul. Zagórskiej w Tarnowskich Górach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 59-letni kierowca samochodu ciężarowego najechał na tył samochodu marki Volkswagen, którego 38-letni kierowca próbował wykonać manewr skrętu w lewo. Następnie siłą odrzutu pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku 54-letnim kierowcą forda, a ten siłą odrzutu uderzył w pobliskie ogrodzenie. W wyniku tego zdarzenia kierowca forda oraz pasażer volkswagena trafili do szpitala.

Niecałą godzinę później doszło do kolejnego wypadku. Tym razem w Świerklańcu na ul. Tarnogórskiej. Jak ustalili policjanci, 22-letni kierowca seata zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku 34-letnim kierowcą toyoty. W wyniku tego zdarzenia kierowcy obu samochodów trafili do szpitala. Obecnie trwają czynności śledczych mające na celu dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności tych wypadków.

  • Wypadek na ul. Zagórskiej w Tarnowskich Górach

  • Wypadek w Świerklańcu na ul. Tarnogórskiej