Wiadomości

Policjanci dysponują nowym urządzeniem do pomiaru prędkości

Data publikacji 04.01.2018

Dzisiaj o godzinie 10.00 przy ul. Bytomskiej w Tarnowskich Górach odbył się briefing prasowy. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zaprezentowali jedno z nowych urządzeń laserowych do pomiaru prędkości pojazdów, którym będą posługiwać się w codziennej służbie. Dziennikarze mogli przekonać się, jak w praktyce wygląda działanie nowego urządzenia.

Dziś podczas briefingu tarnogórscy policjanci zapoznali dziennikarzy z informacjami dotyczącymi nowych mierników, ich walorów oraz możliwości technicznych. Zaprezentowali również jak nowe narzędzie działa w praktyce.

Nowe urządzenie laserowe do pomiaru prędkości oraz odległości TruCAM LTI 20/20 jest cyfrową kamerą wideo i urządzeniem laserowego pomiaru prędkości i odległości w jednym. TruCam mierzy prędkość, oblicza czas przejazdu i odległości pomiędzy dwoma pojazdami, wytwarza pełną dokumentację wideo oraz zdjęcia dla wykroczeń w ruchu drogowym związanych z przekraczaniem prędkości jak i jazdy w niebezpiecznej odległości. W porównaniu do poprzednich urządzeń różni się przede wszystkim tym, że daje możliwość pokazania nagrania z ujawnionego wykroczenia, na którym można zobaczyć markę pojazdu, tablice rejestracyjne, prędkości oraz miejsce w którym dokonano pomiaru.

Za pomocą tego rodzaju miernika prędkości, istnieje możliwość ujawnienia wykroczenia bez konieczności bezpośredniego zatrzymania sprawcy np. w przypadku drogi o kilku pasach ruchu w jednym kierunku lub braku miejsca do bezpośredniego zatrzymania pojazdu. Zarejestrowany materiał posłuży do dalszego postępowania wobec kierowcy nieprzestrzegającego ograniczeń prędkości, którego policjanci mogą wezwać w późniejszym terminie.

Jutro od godziny 6.00 do 22.00 policjanci wezmą udział w ogólnopolskiej akcji "Prędkość". Do działań wykorzystają nowe urządzenie do pomiaru prędkości z automatyczną rejestracją.

Ładowanie odtwarzacza...