Teraz mandat możesz zapłacić kartą - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Teraz mandat możesz zapłacić kartą

Data publikacji 05.02.2018

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zostali wyposażenie w terminale płatnicze. Tarnogórska komenda otrzymała ich 9. Aktualnie wykorzystywane są w codziennej służbie. Osoby, które popełnią wykroczenie, będą miały możliwość wyboru formy płatności mandatu karnego.

Do tarnogórskiej komendy trafiło 9 terminali płatniczych. W siedem z nich, zostali wyposażeni policjanci z wydziału ruchu drogowego. Jeden terminal trafił do Komisariatu Policji w Radzionkowie, a kolejny do Komisariatu Policji w Zbrosławicach. Policjanci zostali już przeszkoleni z obsługi przenośnych terminali płatniczych i aktualnie są one wykorzystywane w codziennej służbie.

Do tej pory na uczestników ruchu drogowego, którzy popełnili wykroczenie, policjanci mogą nałożyć jeden z trzech rodzajów mandatu: karny, zaoczny lub gotówkowy, z czego ten ostatni otrzymują obcokrajowcy. Pozostałe osoby muszą dokonywać wpłaty na konto bankowe. Teraz dzięki terminalom płatniczym osoby, które otrzymają mandat karny będą miały dodatkową możliwość uiszczenia opłaty za pomocą karty płatniczej, wykorzystując terminal będący na wyposażeniu patrolu. Nadal wybór formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej. Możliwość płatności kartą, jest dużym ułatwieniem nie tylko dla policjantów, ale również dla obcokrajowców, którzy uiszczają opłatę za popełnione wykroczenie w formie mandatu gotówkowego.

Ładowanie odtwarzacza...