Wiadomości

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku

Data publikacji 14.02.2018

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Sienkiewicza w Tarnowskich Górach. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Kierująca jednego z nich z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. To już kolejny poważny wypadek na drogach powiatu tarnogórskiego, gdzie przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Wczoraj po godzinie 07:00 policjanci z ruchu drogowego zostali wezwani na ulicę Sienkiewicza, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalono, że 68-letni tarnogórzanin, kierujący samochodem osobowym marki Dacia, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Fiat, którym kierowała 43-letnia tarnogórzanka. W zderzeniu z dacią ucierpiała kierująca fiatem, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Śledczy z tarnogórskiej komendy, pracują nad wyjaśnieniem dokładnych przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że wraz ze zmianą pogody powinniśmy zmienić technikę prowadzenia pojazdu.

Wczoraj około godziny 16:30 doszło do kolejnego wypadku drogowego. Tym razem w Kaletach na ul. Koszęcińskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, kierując samochodem marki Opel Astra, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Renault, którym kierował 34-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. W wyniku zdarzenia, kierowcy samochodów z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Tak jak w poprzednim wypadku, śledczy z tarnogórskiej komendy, pracują nad wyjaśnieniem dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.