Wiadomości

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki zgłoszeniu

Data publikacji 14.05.2018

Dzięki reakcji świadka, został wyeliminowany z dalszej jazdy nietrzeźwy kierowca. Policjanci z Tworoga zatrzymali 59 – letniego mężczyznę, który po wyjściu z baru postanowił wsiąść za kierownicę swojego samochodu. W organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy znajdowały się 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu kara grzywny oraz do 2 lat więzienia.

Wczoraj, policjanci z Tworoga otrzymali zgłoszenie, że do jednego z okolicznych barów przyjechał samochodem mężczyzna, który prawdopodobnie może być nietrzeźwy. Na miejsce pojechali policjanci z Tworoga, którzy potwierdzili przypuszczenia osoby zgłaszającej. Szybko okazało się, że kierujący oplem, jest kompletnie pijany. Badanie trzeźwości u 59-latka wykazało, że w jego organizmie znajdują się 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący stracił prawo jazdy. Oprócz tego czeka go wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lat więzienia.

To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Osobie zgłaszającej, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność. Dzięki przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii. „Nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do współpracy z policją i działania na rzecz bezpieczeństwa.