Wypadek motocyklisty - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Wypadek motocyklisty

Data publikacji 15.05.2018

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Radzionkowskiej w Tarnowskich Górach. Po zderzeniu motocykla z samochodem osobowym, do szpitala został przetransportowany kierujący jednośladem.

Wczoraj przed godziną 8.00 policjanci z ruchu drogowego tarnogórskiej komendy zostali wezwani na ulicę Radzionkowską w Tarnowskich Górach, gdzie doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 40-letnia kierująca hondą, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z jadącym motocyklistą. Następnie kierowca jednośladu utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w renaulta. W wyniku tego zdarzenia, do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony 47-letni kierujący jednośladem. Tarnogórscy śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Dlatego po raz kolejny apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i rowerzystów. Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego, zderzenie z samochodem może mieć poważne skutki nawet przy małych prędkościach. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy.