Wiadomości

Kolejne zdarzenie z udziałem motorowerzysty

Data publikacji 17.05.2018

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Głównej w miejscowości Jasiona. Po zderzeniu motoroweru z samochodem osobowym, do szpitala został przetransportowany kierujący jednośladem.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej komendy zostali wezwani na ulicę Główną w miejscowości Jasiona, gdzie doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 21-letni kierowca volkswagena, na skrzyżowaniu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym motorowerem 52-latkiem. W wyniku tego zdarzenia, do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała trafił kierujący jednośladem. Tarnogórscy śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i dostosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także do trudnych warunków atmosferycznych panujących na drogach. Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i rowerzystów. Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego, zderzenie z samochodem może mieć poważne skutki nawet przy małych prędkościach.