Noc muzeów z policjantami - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Noc muzeów z policjantami

Data publikacji 19.05.2018

Policjanci wzięli udział w Nocy Muzeów. W sali renesansowej tarnogórskiego Muzeum przygotowali program dla dzieci. Spotkanie ze Sznupkiem połączone z pogadanką „Jak być bezpiecznym w domu, czy na podwórku, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje". Na tarnogórskim Rynku odbył się również koncert utworów patriotycznych w wykonaniu Policyjnej Orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Noc muzeów to impreza kulturalna, która cieszy się dużą popularnością. Placówki biorące udział w wydarzeniu to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą, historią i jako organizatorzy imprezy zapewniają ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują swoje często na co dzień zamknięte korytarze.

W tym roku w programie Nocy Muzeów zostało przewidziane spotkanie z policjantami. Mł. asp. Małgorzata Kloczkowska na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi asp. szt. Robert Frączek i st. sierż. Michał Rogoziński, w sali renesansowej tarnogórskiego muzeum, przygotowali program dla dzieci. Spotkanie ze Sznupkiem połączone z pogadanką „Jak być bezpiecznym w domu, czy na podwórku, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje". Na koniec pogadanki, wszystkie dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Rangę imprezy podniósł występ Policyjnej Orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która na tarnogórskim Rynku, zagrała koncert utworów patriotycznych.

Ładowanie odtwarzacza...