Wiadomości

Policjanci zabezpieczali tarnogórski półmaraton

Data publikacji 10.06.2018

W Tarnowskich Górach odbył się III Tarnogórski Półmaraton „#heartujemy”. W zmaganiach uczestniczyło prawie 500 osób, w tym kilkunastu policjantów. Uczestnicy półmaratonu mieli do pokonania dystans ponad 21 km. Na podium stanęli również policjanci. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwali tarnogórscy stróże prawa.

Trzeci tarnogórski półmaraton można uznać za szczególnie udany. Zarówno pod względem wspaniałego wydarzenia sportowego w mieście gwarków, jak również pod względem zapewnienia bezpieczeństwa i porządku podczas imprezy. W tym dniu na skrzyżowaniach w newralgicznych punktach miasta można było spotkać wielu umundurowanych tarnogórskich policjantów, którzy wraz ze strażakami i wolontariuszami organizatora, dbali o bezpieczeństwo uczestników biegowego święta. Na trasie biegu można było spotkać także kilkunastu policjantów w strojach sportowych. Wraz z innymi uczestnikami zmierzyli się z dystansem 21,1 km. Trasa biegu przebiegała tarnogórskimi ulicami i tworzyły ją 4 pętle. Rozpoczęcie i zakończenie biegu odbyło się na rynku miasta. Przed biegiem głównym przeprowadzono rozgrzewkę pod czujnym okiem instruktorów wychowania fizycznego. Punktualnie o godzinie 10:00 wystartowało prawie 500 zawodników, którzy do pokonania mieli dystans 10 lub 21,1 kilometrów. W półmaratonie tarnogórskim była prowadzona klasyfikacja najlepszy policjant i policjantka.

W klasyfikacji najlepsza policjantka:

I miejsce zajęła Agnieszka Ziaja z KPP Lubliniec

W klasyfikacji najlepszy policjant:

I miejsce zajął Paweł Wylężek policjant z OPP Katowice

II miejsce zajął Roman Cichoń z KPP Tarnowskie Góry

III miejsce zajął Tomasz Kobyliński z KPP Tarnowskie Góry

Nagrody w tej kategorii ufundował Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Krzysztof Hajda. Na koniec zawodów, szef tarnogórskich policjantów wręczył policjantom nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach biegowych.