Wiadomości

Dzisiaj policyjne działania „Nie – dla prędkości”

Data publikacji 14.06.2018

„NIE - DLA PRĘDKOŚCI” - to policyjne działania, którym przyświeca idea – walka z kierowcami przekraczającymi prędkość. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa i zatrzymywanie „piratów drogowych”, niestosujących się do obowiązujących limitów prędkości po ominięciu punktu kontrolnego policji.

Dzisiaj od godziny 10:00 do 18:00, na Drodze Krajowej nr 94, odbywają się kaskadowe działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zatrzymywanie „piratów drogowych”, niestosujących się do obowiązujących limitów prędkości po ominięciu punktu kontrolnego policji. Policjanci ustawieni kolejno po sobie, w niedalekiej odległości, mierzą prędkość samochodów. Oprócz statycznych punktów kontroli, po DK 94, jeździ radiowóz nieoznakowanych z wideorejestratorem.

Celem prowadzonych działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawo jazdy na 3 miesiące. W trakcie tych działań policjanci będą kontrolowali też trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.