Wiadomości

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku

Data publikacji 02.07.2018

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Boniowice na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Gliwickiej. Po zderzeniu dwóch osobówek, do szpitala zostały przetransportowane kierujące obydwu samochodów. Obrażenia pasażerki jednego z samochodów były na tyle poważne, że do szpitala trafiła Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

W minioną sobotę tuż po godzinie 12.00 policjanci z ruchu drogowego tarnogórskiej komendy zostali wezwani na skrzyżowanie ulic Bytomskiej i Gliwickiej w Boniowicach, gdzie doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 52-letnia kierująca oplem, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z nadjeżdżającym samochodem renault , którym kierowała 51-letnia kobieta. Do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała trafiły kierujące obydwu samochodów. Stan 74-letniej pasażerki opla był na tyle poważny, że do szpitala została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Tarnogórscy śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Dlatego po raz kolejny apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na innych uczestników ruchu drogowego oraz stosowali się do znaków drogowych.

Ku przestrodze, publikujemy zdjęcia z wypadku.