Okazja czyni złodzieja - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Okazja czyni złodzieja

Data publikacji 05.07.2018

Mówi się, że "okazja czyni złodzieja". To powiedzenie, sprawdziło się w przypadku zatrzymanego 67 – letniego mężczyzny, który ukradł damską torebkę ze sporą ilością gotówki, kiedy nadarzyła mu się taka okazja. Sprawca wczoraj usłyszał zarzut i dobrowolnie poddał się karze.

Do kradzieży damskiej torebki doszło w Parku Wodnym pod koniec czerwca bieżącego roku. Funkcjonariusze ustalili, że złodziej wykorzystując okazję, ukradł pozostawioną na ławce torebkę, którą później porzucił na jednej ze stacji benzynowych. Łupem rabusia padła gotówka w kwocie 4 tys. złotych. Sprawą zajęli się tarnogórscy kryminalni. Praca śledczych pozwoliła doprowadzić do zatrzymania 67-letniego mieszkańca Bytomia i odzyskania w całości skradzionej gotówki. Mężczyźnie wczoraj postawiono zarzut kradzieży. Rabuś przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Został ukarany grzywną w kwocie 4 tys. złotych.

Pamiętajmy! Podstawową zasadą, której przestrzeganie zapewni spokój o prywatne mienie, jest dopilnowanie swojej własności, tak aby złodziej miał jak najbardziej utrudnione zadanie, aby popełnić przestępstwo.