Wędkarze podziękowali Komendantowi - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Wędkarze podziękowali Komendantowi

Data publikacji 20.07.2018

W Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach odbyło się spotkanie przedstawicieli zarządu Koła PZW Kalety tj. wiceprezesa i zarazem członka Społecznej Straży Rybackiej Jerzego Pakuły oraz sekretarza Jacka Lubosa, z Komendantem - p.o. mł. insp. Krzysztofem Hajdą. Wędkarze podziękowali Komendantowi za współpracę policjantów ze Społeczną Strażą Rybacką oraz wręczyli statuetkę.

Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach p.o. mł. insp. Krzysztofem Hajda spotkał się z przedstawicielami Koła PZW Kalety. Kaletańscy wędkarze, w imieniu Zarządu Okręgu PZW Częstochowa, podziękowali szefowi tarnogórskich policjantów za współpracę policjantów ze Społeczną Strażą Rybacką. W dowód wdzięczności mł. insp. Krzysztof Hajda otrzymał pamiątkową statuetkę. Komendant, mile zaskoczony tą niecodzienną wizytą, zapowiedział kontynuację wspólnych patroli, które przyczyniają się do zmniejszenia zjawiska kłusownictwa wędkarskiego, oraz poprawią wizerunek kaletańskich zbiorników w Zielonej jako miejsca ze wszech stron bezpiecznego.

Dzięki podpisanemu przez Komendanta Hajdę ze Starostą Tarnogórskim oraz Wójtem Gminy Świerklaniec porozumieniu dotyczącemu ponadnormatywnych służb tarnogórskich stróżów prawa, na akwenie Zielona szef tarnogórskich policjantów może wystawić dodatkowo 20 ośmiogodzinnych służb patrolowych. Od lat, służby ponadnormatywne stanowią jeden z elementów budowania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Charakteryzują się tym, że policjanci pełnią je ponad planowanym, ustawowym czasem służby. Służby pełnione są przez umundurowanych policjantów zarówno w formie patroli zmotoryzowanych, jak i pieszych. Umundurowane patrole kierowane będą przede wszystkim w miejsca rekreacji i wypoczynku, ale również w rejon parkingów samochodowych, aby nie dochodziło do włamań i kradzieży pojazdów. Niewątpliwie do podjęcia takich kroków przyczyniły się również debaty z lokalnymi społecznościami oraz zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, tak często prezentowanej w trakcie odbywających się spotkań. Dodatkowe patrole mundurowych planowane są w dni najbardziej zagrożone przestępczością i wybrykami chuligańskimi i mają na celu poprawę poczucia bezpieczeństwa wszystkich urlopowiczów oraz mieszkańców.