Wiadomości

Motocykl zderzył się z osobówką. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 24.08.2018

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Głównej i Korola w Tarnowskich Górach. W zderzeniu motocykla z osobówką ranny został kierowca jednośladu oraz kierująca volkswagenem, którzy trafili do szpitali. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letnia kierująca volkswagenem golfem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z kierującym motocyklem 39-latkiem z Bytomia. W wyniku tego zdarzenia rany został motocyklista oraz kierująca golfem, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku badają śledczy z tarnogórskiej komendy.

Ciepłe dni i słoneczna pogoda sprawiają, że na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety, często dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Każdy, kto wsiada na motocykl, powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość.