Wiadomości

Kolejny ranny motocyklista. Nie bądź następny!

Data publikacji 04.09.2018

Wczoraj doszło do kolejnego bardzo poważnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, który ranny został zabrany do szpitala. Przypominamy, że oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, kierowcy jednośladów powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie - swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Nie bądź następny!

Do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło wczoraj tuż przed godziną 16:00 na skrzyżowaniu tarnogórskiej obwodnicy z ulicą Siewierską. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-letni motocyklista wyprzedzając ciąg pojazdów pasem przeznaczonym do skrętu w prawo, doprowadził do zderzenia z kierowcą volkswagena, który skręcał w lewo w ulicę Siewierską. W wyniku tego zdarzenia rany został motocyklista, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Każdy, kto wsiada na motocykl, powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

Z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach powstał program związany z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Kampanii towarzyszy przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów.

Akcja dedykowana jest motocyklistom, ale i wszystkim użytkowników dróg, którzy w oczywisty sposób wpływają na bezpieczeństwo kierowców jednośladów. Kampania, której pomysłodawcą jest śląska drogówka, została stworzona po to, aby ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów i kierujących quadami. Akcja jest zdecydowanym sprzeciwem wobec naruszeniom prawa na drogach m. in. nadmiernej prędkości, brawurze i niebezpiecznemu stylowi jazdy (tzw. palenie gumy, jazda na jednym kole, umyślne wprowadzanie kierowanego pojazdu w poślizg). Najczęściej właśnie takie zachowania powodują ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

Przesłaniem programu jest nie tylko pouczenie o nieuchronności kary, ale przede wszystkim odwołanie się do rozsądku oraz emocji kierowców i tym samym uświadomienie im, że niebezpieczne zachowania na drodze zagrażają ich życiu, a także bezpieczeństwu innych.

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania

  • 64 B
  • 922 B