Policjanci podsumowali „GWARKI 2018" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Policjanci podsumowali „GWARKI 2018"

Data publikacji 10.09.2018

Kilkudziesięciu tarnogórskich policjantów wspieranych przez policjantów z katowickich oddziałów prewencji, pracowników ochrony, strażników miejskich i pracowników medycznych dbali o bezpieczeństwo podczas tarnogórskiego święta „Gwarków”. Podczas imprezy nie doszło do większych wydarzeń, a wszyscy uczestnicy zabawy mogli czuć się bezpiecznie.

Przez ostatnie trzy dni na ulicach naszego miasta można było spotkać wzmożone patrole, zarówno policjantów umundurowanych jak i kryminalnych. Tarnogórscy policjanci oprócz codziennych zadań związanych z bezpieczeństwem mieszkańców, uczestniczyli również w zabezpieczeniu pochodu, który przeszedł ulicami naszego miasta. Podsumowując przebieg tegorocznego święta „Gwarków 2018” można śmiało powiedzieć że nasi mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie.

Podczas trzech dni policjanci wykonujący zadania w związku zabezpieczeniem „Gwarków” przeprowadzili 186 interwencji, zatrzymali 7 osób min. za bójki i pobicia kradzież oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy. Ponadto 13 osób trafiło do izby wytrzeźwień. Policjanci ujawnili łącznie 74 wykroczenia.

Dużo pracy mieli również policjanci z drogówki, którzy przeprowadzili 364 kontrole trzeźwości kierowców oraz ujawnili 150 wykroczeń drogowych. Podczas „Gwarków” policjanci obsłużyli również 15 kolizji drogowych i 1 wypadek.

Dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa na zaistniałe przestępstwa i wykroczenia oraz dzięki działaniom prewencyjnym, podczas tegorocznego święta „Gwarków” nie doszło do większych wydarzeń związanych z imprezą, a wszyscy uczestnicy zabawy mogli czuć się bezpiecznie.