Wiadomości

Stosujmy się do znaków drogowych, aby nie doszło do tragedii

Data publikacji 11.09.2018

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Bytomskiej w miejscowości Boniowice. Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych i autobusu, do szpitala, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, została przetransportowana pasażerka opla. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj około 10.00 policjanci z ruchu drogowego tarnogórskiej komendy zostali wezwani na ulicę Bytomską w miejscowości Boniowice, gdzie doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 45-letni kierujący volkswagenem, jadąc drogą podporządkowaną, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym oplem, kierowanym przez 63-letniego mężczyznę. Vectra, siłą odrzutu, uderzyła w stojący na skrzyżowaniu autobus miejski. Do szpitala, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, została przetransportowana 69-letnia pasażerka opla. Tarnogórscy śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości, najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Dlatego po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby zwracali uwagę na znaki drogowe i przestrzegali przepisów ruchu drogowego.