Wiadomości

Dzielnicowy mówił jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły

Data publikacji 11.09.2018

Początek roku szkolnego to również czas wytężonej pracy policjantów drogówki i prewencji, którzy dbają o bezpieczeństwo pieszych. Dzielnicowy z Tworoga uczestniczył w spotkaniu z uczniami z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Boruszowicach. Policjant przekazał dzieciom podstawowe informacje dotyczące ich bezpieczeństwa.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przez pierwsze kilkanaście dni nowego roku szkolnego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych w rejonie szkół i placówek oświatowych, zarówno przez kierujących jak i pieszych. Szczególną ochroną objęci są najmłodsi uczniowie, którzy poznają drogę do swojej szkoły.

Dzielnicowy z Tworoga spotkał się z uczniami z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Boruszowicach. Mundurowy spotkał się z uczniami, by przekazać im najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa podczas codziennej drogi do szkoły. Uświadamiał najmłodszych jakie zagrożenia mogą ich spotkać na drogach i przypomniał o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów, aby poprzez systematyczne rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń i sposobów ich unikania, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem, odpowiednio przygotowali dziecko do samodzielności. Pamiętajmy, że dla naszych pociech jesteśmy największym autorytetem i to od nas dziecko uczy się najwięcej. Bardzo często najmłodsi, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, zachowują się nierozważnie i niebezpiecznie. Złe nawyki wyniesione z domów rodzinnych, w wielu przypadkach powodują wzrost zagrożenia i niekiedy kończą się tragicznie.