Policjanci edukują najmłodszych - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Policjanci edukują najmłodszych

Data publikacji 03.10.2018

Początek roku szkolnego jest okresem, w którym wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa w rejonach placówek szkolnych. Na spotkania z dziećmi oprócz policjantów z drogówki i profilaktyków przychodzą dzielnicowi. Cel jest jeden dla wszystkich. Przygotowanie najmłodszych do bezpiecznych zachowań podczas drogi na zajęcia lekcyjne oraz bezpiecznych zachowań w domu i szkole.

Tym razem dzielnicowi oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej komendy odwiedzili Centrum Rozwoju Dziecka Fundacji Rozwoju Dziecka, Przedszkole „Słoneczna 18” oraz Przedszkole „Bajkowe Wzgórze”. Dzielnicowi oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego, jak tylko rozpoczął się rok szkolny, ruszyli do szkół i przedszkoli, aby tłumaczyć i ćwiczyć z maluchami m.in. bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych. Policjanci, oprócz zagrożeń w ruchu drogowym, omawiają również niebezpieczne sytuacje w domu i w szkole, na przykład te dotyczące kontaktu dziecka z osobą obcą. Mundurowi za każdym razem starają się uzmysłowić maluchom, że w dużej mierze to od nich zależy ich bezpieczeństwo, a wiedza, w jaki sposób unikać niebezpieczeństw na drodze, w domu i w szkole, okazuje się często bezcenna.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.