Wiadomości

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez policjanta

Data publikacji 31.12.2018

W sobotę wieczorem na obwodnicy Tarnowskich Gór kierujący renault, chcąc pokonać rondo, uderzył w krawężnik oraz w latarnię drogową. Za kierownicą samochodu znajdował się nietrzeźwy 46-letni mężczyzna. Po kolizji wyszedł z uszkodzonego pojazdu i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Świadkiem całego zajścia był policjant z komendy wojewódzkiej, który był po służbie. Stróż prawa zatrzymał pijanego kierującego. Pomógł mu inny świadek, który również nie postał obojętny na niebezpieczne zachowanie kierowcy.

W sobotni wieczór zastępca naczelnika Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z komendy wojewódzkiej w Katowicach jechał prywatnym samochodem w kierunku Strzybnicy. Uwagę policjanta zwróciło dziwne zachowanie na drodze osobowego renault, które jechało bezpośrednio przed nim. Gdy samochody ruszyły ze skrzyżowania, kierujący bardzo zwolnił i miał trudności z utrzymaniem kierunku jazdy. Natomiast gdy samochody zaczęły zbliżać się do ronda przy markecie budowlanym, prowadzący renault nagle przyspieszył i, chcąc pokonać rondo, uderzył w krawężnik i latarnię drogową. Uderzenie było na tyle silne, że w samochodzie wystrzeliły poduszki powietrzne. Widząc to, stróż prawa zatrzymał swój samochód w bezpiecznym miejscu i wyszedł z samochodu, chcąc udzielić pomocy poszkodowanemu. Kierujący uszkodzonego samochodu opuścił dymiący pojazd i zaczął się oddalać z miejsca zdarzenia. Policjant szybko podbiegł i go zatrzymał. Świadkiem zajścia był również 30-latek z Tarnowskich Gór, który zareagował i pomógł funkcjonariuszowi doprowadzić mężczyznę do samochodu. Kierującym okazał się być 46-latek z Koszęcina. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. O zdarzeniu powiadomiono dyżurnego tarnogórskiej komendy, który na miejsce skierował patrole policji. Skontrolowano stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanego kierowcy. Grożą mu teraz 2 lata pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Niezależnie od decyzji sądu, zostanie na niego także nałożony obowiązek uiszczenia opłaty w wysokości minimum 5 tys. zł. za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym.

Przypominamy, że jeżeli masz podejrzenie, że kierujący samochodem może być pod wpływem alkoholu, zachowaj ostrożność i powiadom Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. Nie pozwól kontynuować niebezpiecznej jazdy.