Wiadomości

Tarnogórscy policjanci podsumowali prace w 2018r.

Data publikacji 10.01.2019

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach odbyła się roczna narada służbowa tarnogórskich policjantów. Mundurowi podsumowali osiągnięte w ubiegłym roku wyniki w zakresie pracy pionu kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego oraz pracy służb logistycznych. W naradzie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Roman Rabsztyn, policjanci i pracownicy tarnogórskiej komendy, a także zaproszeni goście.

W spotkaniu podsumowującym pracę tarnogórskich policjantów w 2018 roku, oprócz kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, udział wzięli komendanci komisariatów policji, naczelnicy wydziałów tarnogórskiej komendy, pracownicy Policji, a także zaproszeni goście: Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala, Prokurator Rejonowy w Tarnowskich Górach Anna Szymocha-Żak, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Wojciech Żmudziński oraz komendant Straży Miejskiej w Andrzej Hudy.

Po złożeniu meldunku i powitaniu przybyłych gości, Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Krzysztof Hajda przedstawił i omówił wyniki pracy tarnogórskiej policji w 2018 roku oraz określił kierunki działania na najbliższe miesiące bieżącego roku.

Policjanci przeprowadzili ponad 12 tyś interwencji. Jeżeli zdarzenie było zakwalifikowane jako pilne, to policjanci byli na miejscu średnio po 8 minutach. Podkreślenia wymaga, wzrost wykrywalności w kategorii kradzieży z włamaniem i kradzieży cudzej rzeczy. Ponadto śledczy zabezpieczyli przeszło 28 kg narkotyków. Natomiast policjanci z drogówki ujawnili 179 nietrzeźwych kierujących, to o 45 więcej niż w 2017r.Tak w dużym skrócie można podsumować ubiegły rok w tarnogórskim garnizonie.

Podczas narady wyniki Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach oceniono pozytywnie. Komendant Hajda podziękował wszystkim policjantom za rzetelnie pełnioną służbę. Podziękował także przedstawicielom władz miasta i starostwa za udział oraz wsparcie przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dzięki przeznaczeniu przez samorządy środków finansowych na ponadnormatywne służby w 2018 r. zorganizowano dodatkowe patrole w powiecie.

Naradę podsumował Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Roman Rabsztyn, który wyniki osiągnięte przez tarnogórskich stróżów prawa w 2018 roku ocenił bardzo dobrze. Po prezentacji głos zabrali goście, podsumowując współpracę, jak również składając podziękowania wszystkim pracownikom tarnogórskiej komendy za uzyskane wyniki i zaangażowanie w służbie.

Więcej informacji o wynikach pracy tarnogórskich policjantów w 2018 roku można znaleźć w załączonej prezentacji.

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania

  • 6.53 MB