Wiadomości

Ruszyła kampania "Narkotyki i dopalacze zabijają"

Data publikacji 03.04.2019

Policjanci z tarnogórskiej komendy spotkali się wczoraj z nauczycielami i uczniami z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach. Było to spotkanie inauguracyjne, promujące kampanię Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają". Działania policjantów mają na celu zwiększenie świadomości wśród młodych ludzi o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych.

Wcześniej umówione spotkanie w szkole, było świetną okazją aby wprowadzić tarnogórską młodzież w kampanię pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają”. Kampania jest organizowana przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Policjanci podczas spotkań będą apelować do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

Policyjny profilaktyk asp.szt. Adam Cichowski omówił konsekwencje zdrowotne wynikające z uzależnienia od substancji psychoaktywnych, a także skutki prawne i społeczne. W trakcie spotkania omówiono również odpowiedzialność prawną nieletnich związaną z posiadaniem i udzielaniem środków psychoaktywnych.

"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" to hasło kampanii, które towarzyszy przygotowanemu na tą okoliczność spotowi filmowemu, który jest skierowany do młodzieży. Spot będzie odtwarzany przy każdym spotkaniu.

Ładowanie odtwarzacza...