Wiadomości

Bezpieczny początek wakacji z tarnogórskimi policjantami na rynku

Data publikacji 24.06.2019

W sobotę na tarnogórskim Rynku policjanci we współpracy z magistratem zorganizowali piknik. Głównym celem spotkania było zapewnienie dobrej zabawy dzieciom. Policjanci udzielali także cennych rad dotyczących letniego bezpieczeństwa. Każdy mógł zasiąść za kierownicą policyjnych wozów. Piknik odbył się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Podczas tegorocznego pikniku nie tylko najmłodsi czynnie uczestniczyli w szkoleniach i prelekcjach na temat bezpieczeństwa. W zajęciach i konkursach uczestniczyli mieszkańcy Tarnowskich Gór i okolic. W organizację pikniku włączył się Urząd Miasta Tarnowskie Góry. Atrakcją dla wszystkich był pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników z Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej. Prowadzili oni krótkie przeszkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Na najmłodszych uczestników pikniku czekała nie lada niespodzianka przygotowany specjalny tor dla rowerzystów, którego przejechanie wymagało wykazania się sporymi umiejętnościami praktycznymi. Podczas zabawy mundurowi edukowali dzieci, przypominając im przepisy ruchu drogowego związane zwłaszcza z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów. 

W spotkaniu wykorzystany został specjalistyczny sprzęt policyjny oraz autobus do przewozu więźniów. Były zorganizowane konkursy, zabawy oraz stanowisko z alkogoglami. Każdy mógł spróbować w tych specjalnych okularach trafić piłką do bramki.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom za pomoc w przygotowaniu i realizacji przedsięwzięcia, szczególne ratownikom, wolontariuszkom oraz pracownikom tarnogórskiego magistratu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i chęć podnoszenia swoich umiejętności w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie.

  • policjant w radiowozie rozmawia z dzieckiem podczas pikniku
  • ratownicy medyczni pokazują przebieg ratowania życia
  • policjant podczas kajadankowania chłopaka podczas pikniku policyjnego
  • chłopak na rowerze w obecności policjanta pokonuje tor przeszkód
  • chłopak na rowerze pokonuje tor przeszkód w obecności policjanta
  • policjant rozmawiający z chłopakiem na rowerze
  • chłopak w kasku na rowerze przy stojącym policjancie
  • policjant obrócony tyłem a w tle osoby podczas pikniku mundurowego
  • policjant rozmawiający z dzieckiem przy radiowozie