Policyjny pościg za kierowcą opla - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Policyjny pościg za kierowcą opla

Data publikacji 05.07.2019

Nawet 10 lat więzienia grozi 39-letniemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekiniera ścigały policyjne patrole z Radzionkowa, Tarnowskich Gór oraz Pyrzowic. Kierowca opla miał wiele na sumieniu. Był m.in. poszukiwany oraz przewoził 1,5 tys. działek dilerskich amfetaminy.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed 2.00. Policjanci z Radzionkowa zauważyli, jak na jedną ze stacji paliw wjechał osobowy opel. Kierowca samochodu na widok radiowozu nie zatrzymał się przy dystrybutorze, tylko przyśpieszył i opuścił teren stacji. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania. Mężczyzna za kierownicą opla tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg. W międzyczasie powiadomili dyżurnego, który na miejsce skierował wsparcie. Do pościgu dołączyli tarnogórscy wywiadowcy oraz policjanci z Pyrzowic. 39-latkowi udało się dojechać za miejscowość Celiny. Tam, na widok blokującego drogę radiowozu, zakończył ucieczkę. Szybko okazało się, co było powodem jego niechęci do spotkania ze stróżami prawa. Po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez tarnogórski sąd i prokuraturę, gdyż miał odbyć karę pół roku więzienia. To jednak nie koniec kłopotów 39-latka, gdyż w jego samochodzie policjanci znaleźli amfetaminę, z której można przygotować blisko 1,5 tys. działek dilerskich. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty i na najbliższe pół roku trafił do więzienia. Za posiadanie narkotyków i ucieczkę przed policjantami, może spędzić w więzieniu kolejne 10 lat.

  • Na zdjęciu widać policyjne radiowozy z włączonymi sygnałami świetlnymi oraz inny zatrzymany przez policjantów samochód osobowy. Obok niego, znajdują się policjanci.
  • Na zdjęciu widać dwa radiowozy policyjne z włączonymi sygnałami świetlnymi. Pomiędzy radiowozami jest zaparkowany samochód osobowy, który ma otwarte drzwi. Obok niego znajdują się policjanci.
  • Na zdjęciu widać wagę elektroniczną, na której leży zawinięty w folię, biały proszek.
Ładowanie odtwarzacza...