Wiadomości

Tragedia na drodze, zginęła 82-letnia kobieta

Data publikacji 06.09.2019

Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na drodze wojewódzkiej nr 907 między miejscowościami Tworóg a Brusiek. Kierująca osobowym fiatem, wykonując manewr skrętu w lewo, zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem marki Alfa Romeo. Pomimo reanimacji, w wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku, zmarła 82-letnia pasażerka fiata.

Do wypadku doszło około godziny 7.30 na drodze wojewódzkiej nr 907 między miejscowościami Tworóg a Brusiek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-letnia kierująca samochodem osobowym marki Fiat Punto, wykonując manewr skrętu w lewo, chcąc wjechać na leśny parking, zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym marki Alfa Romeo, którym kierował 34-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. Siła odrzutu była na tyle duża, że osobowa alfa uderzyła jeszcze w jadący za fiatem samochód osobowy marki Ford Focus. W wyniku tego zdarzenia ranne zostały 4 osoby – kierujący alfą, który Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został przetransportowany do szpitala, kierująca fordem oraz pasażerki fiata i forda, które również trafiły do szpitali. Najpoważniejsze obrażenia odniosła 82–letnia pasażerka fiata, której pomimo reanimacji nie udało się uratować. Po przebadaniu przez lekarzy, na miejscu wypadku pozostała kierująca Fiatem Punto. Badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że w chwili zdarzenia kobieta była trzeźwa. Ze względu na stan poszkodowanych, nie udało się sprawdzić stanu trzeźwości pozostałych kierujących. Będzie to możliwe po uzyskaniu wyników z badania krwi. Policjanci aktualnie ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie.

Ku przestrodze, publikujemy zdjęcia z wypadku.

  • Na fotografii widać rozbity samochód osobowy. Pojazd nie posiada drzwi, widać fotele oraz otwarte poduszki powietrzne.
  • Na fotografii widać znajdujący się w rowie rozbity samochód osobowy.
  • Na fotografii widać znajdujący się w rowie rozbity samochód osobowy.
  • Na fotografii widać las, w którym znajduje się tylna oś samochodu osobowego
  • Na fotografii widać rozbity samochód osobowy
  • Na fotografii widać wciągany na lawetę rozbity samochód osobowy. Z lewej strony fotografii widać stojącego na drodze policjanta.