Wiadomości

Komendant podziękował za wzorową postawę obywatelską

Data publikacji 07.09.2019

Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach insp. Krzysztof Hajda podziękował Panu Mirosławowi za wzorowa postawę obywatelską. Tarnogórzanin ujął agresywnego złodzieja, który próbował uciec ze sklepowym towarem. Zaangażowanie i odwaga mężczyzny zasługuje na ogromne uznanie.

Pod koniec sierpnia br., Pan Mirosław udaremnił kradzież sklepową. Nie pozostając obojętnym kiedy zobaczył, że ze sklepu znajdującego się w centrum miasta wybiega mężczyzna z koszykiem pełnym zakupów, zareagował i ujął złodzieja. Trzymał go do przyjazdu policjantów, nawet gdy ten był agresywny i próbował wyrwać się z uścisku. Bytomianin został wtedy zatrzymany za kradzież rozbójniczą, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Inspektor Krzysztof Hajda chcąc wyrazić wdzięczność, spotkał się z Panem Mirosławem. Tarnogórzanin wykazał się ogromnym zaangażowaniem i odwagą przyczyniając się do zatrzymania agresywnego złodzieja. Komendant podziękował mu za pomoc i wręczył drobne upominki z logo kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz". Szef tarnogórskich policjantów podkreślił, że taki czyn stanowi niezwykłe wsparcie dla działań policji, a odwaga i determinacja mężczyzny zasługują na najwyższe uznanie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że taka postawa będzie wzorem do naśladowania dla innych.

Dziękujemy również świadkom i policjantowi po służbie, którzy pomogli tarnogórzaninowi przytrzymać agresywnego złodzieja do czasu przyjazdu patrolu Policji.