Wiadomości

Dwa wypadki z udziałem jednośladów. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 14.10.2019

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadków drogowych, do których doszło na ulicy Gliwickiej w Boniowicach i Tarnowskich Górach. W zderzeniu motocykli z osobówkami, ranni zostali kierowcy jednośladów, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

D pierwszego wypadku doszło doszło w sobotę tuż przed godziną 18:00 na ulicy Gliwickiej w Boniowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-letni kierujący samochodem marki Citroen Berlingo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z motocyklem, którym kierował 40–letni mieszkaniec Zabrza. Po zderzeniu z citroenem, motocyklista uderzył samochód volvo, który oczekiwał na możliwość włączenia się do ruchu. W wyniku tego zdarzenia, motocyklista odniósł obrażenia. Z podejrzeniem złamania ręki trafił do szpitala.

Drugie zdarzenie miało miejsce wczoraj na ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach. Jak ustalili policjanci, 71-letni kierowca forda wykonując manewr zawracania, najechał na kierującego motorowerem 49-letniego mieszkańca Gliwic, który odniósł obrażenia ciała i trafił do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadków badają śledczy z tarnogórskiej komendy.

Bezpieczeństwo motocyklistów zależy w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Ciepłe dni powodują, że na drogach można zobaczyć zwiększoną liczbą motocykli. Powinni o tym pamiętać podróżujący samochodami. Przypominamy im więc zasadę "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie". Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię - motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.