Podsumowanie działań NURD - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Podsumowanie działań NURD

Data publikacji 15.11.2019

Policjanci podsumowali działania "NURD". Podczas wczorajszej akcji, która trwała do godziny 22.00, stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bacznie przyglądali się także zachowaniu kierowców w stosunku do pieszych.

Podczas wczorajszych działań policjanci ujawnili kilkanaście wykroczeń drogowych, których dopuścili się kierowcy. Na kierujących policjanci nakładali mandaty i stosowali pouczenia między innymi za wykroczenia polegające na parkowaniu samochodów na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, nieprawidłowe parkowanie na chodnikach oraz za przekraczanie prędkości w rejonach przejść dla pieszych. Przypominamy, że postój pojazdów w tych miejscach jest bardzo niebezpieczny z uwagi na ograniczoną widoczność jaką ma pieszy, który chce przejść na drugą stronę jezdni, a także dla zbliżających się do przejścia kierowców. Podczas działań policjanci zanotowali 16 wykroczeń, których dopuścili się kierowcy w stosunku do pieszych. Natomiast policjanci nie odnotowali wykroczeń, których dopuścili się piesi. Ponadto wczoraj przeprowadzono czynności na miejscu 5 kolizji drogowych

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!