Wiadomości

Pijana wjechała w słup oświetleniowy. W aucie było dziecko

Data publikacji 26.11.2019

Tarnogórscy policjanci prowadzili czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Czarnohuckiej w Tarnowskich Górach. Kompletnie pijana kobieta wjechała w słup oświetleniowy. 37-latka w samochodzie przewoziła 8-letnią córkę. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Wczoraj, tuż przed godziną 13.00, na ulicy Czarnohuckiej w Tarnowskich Górach doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci z drogówki wstępnie ustalili, że kierująca samochodem marki Opel Omega, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w słup oświetleniowy. W wyniku zdarzenia 8-letnia córka kierującej trafiła do szpitala. W trakcie czynności ustalono, że 37-letnia tarnogórzanka była kompletnie pijana. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie ponad 3 promile alkoholu. O dalszym losie nieodpowiedzialnej matki zdecyduje sąd.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to wykroczenie (art. 87 kodeksu wykroczeń) lub przestępstwo (art. 178 a kodeksu karnego). Zależy to od ilości alkoholu w organizmie kierowcy. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy oraz wysoką grzywną.

Na zdjęciu widać drogę, na której leży słup oświetleniowy. Widać również z lewej strony zdjęcia samochód osobowy oraz zaparkowane na drodze policyjny radiowóz i wóz strażacki

Na fotografii widać rozbity przód samochodu osobowego