Wiadomości

Wypadek w Boniowicach. Kierująca zlekceważyła znak „STOP”

Data publikacji 14.01.2020

Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej i Gliwickiej w Boniowicach. Kierująca renaultem zlekceważyła znak STOP i wjechała na skrzyżowanie. Doprowadziła tym samym do zderzenia z prawidłowo jadącym mercedesem. W wyniku zderzenia pojazdów, dwie osoby trafiły do szpitala. Okoliczności wypadku sprawdzają tarnogórscy śledczy.

Do zdarzenia doszło około godziny 5.30 na skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej i Gliwickiej w Boniowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 42-letnia kierująca samochodem osobowym marki Renault Megane, nie zastosowała się do znaku „stop” i wjechała na skrzyżowanie, nie udzielając pierwszeństwa przejazdu 46-letniemu kierującemu mercedesem. W wyniku zderzenia pojazdów, kierująca renaultem i jej 51-letni pasażer odnieśli obrażenia i trafili do szpitali. Kierowcy samochodów byli trzeźwi. Utrudnienia na drodze trwały około trzech godzin. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniać będzie miejscowa prokuratura we współpracy z tarnogórską jednostką policji.

Nie podlega dyskusji fakt, że na drodze musi uważać każdy uczestnik ruchu. Okoliczności zdarzeń bywają różne, zawsze jednak liczą się sekundy. Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Dlatego apelujemy o rozwagę przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, uważajmy i nie powodujmy sytuacji niebezpiecznych, które mogą być tragiczne w skutkach.

Pamiętajmy! Znak B-20 „STOP” wskazuje, że kierujący pojazdem dojeżdżając do skrzyżowania, zanim na nie wjedzie, musi się zatrzymać. Gdy kierujący wjeżdża na drogę z pierwszeństwem przejazdu, to musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom poruszającym się po tej drodze.

  • Na fotografii widać skrzyżowanie ulic. Z lewej strony zdjęcia widać policyjny radiowóz oraz zaparkowane na poboczu samochody osobowe i wóz strażacki. Z prawej strony zdjęcia widać strażaka oraz samochód osobowy
  • Na fotografii widać samochód, który ma rozbity przód
  • Na fotografii widać rozbity samochód osobowy. Pojazd ma podniesioną do góry maskę oraz tylną klapę, a bok od strony kierowcy jest zgnieciony. W tle zdjęcia widać przejeżdżający autobus.