Wiadomości

Środki ochrony osobistej na bieżąco trafiają do tarnogórskich policjantów

Data publikacji 23.03.2020

Maski ochronne, rękawice, kombinezony czy inne środki ochrony osobistej to przedmioty, których teraz policjanci najbardziej potrzebują. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo osób, z którymi wykonywane są czynności, jak i samych mundurowych. Potrzeby są duże, ale nieustannie uzupełniane przez służby logistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Tarnogórscy policjanci cały czas współdziałają z innymi służbami w walce z koronawirusem. W tej niecodziennej i trudnej sytuacji należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie zarówno własnym, jak i osób postronnych. Służby logistyczne w każdym garnizonie dbają o to, aby w żadnej komendzie nie zabrakło środków ochrony sanitarnej i indywidualnej. Na bieżąco Wydział Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przekazuje policjantom kolejne partie tego typu środków. Podczas służby z osobami objętymi kwarantanną nasi policjanci mają do dyspozycji między innymi: rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, kombinezony, ochraniacze na obuwie, okulary ochronne, płyny, środki myjące czy też worki na odpady medyczne. Takie zestawy trafiają przede wszystkim do policjantów umundurowanych działających w terenie tj. do policjantów pionu prewencji, czy ruchu drogowego, ale także pozostałych, realizujących zadania służbowe na ulicach miasta.

W samych jednostkach również pamiętamy o bezpieczeństwie, m.in. dezynfekujemy pomieszczenia, unikamy narad, czy szkoleń. Kontakt osobisty ograniczyliśmy do minimum. Przede wszystkim komunikujemy się, wykorzystując techniczne środki łączności.

  • na fotografii widać środki sanitarne i ochrony osobistej w tym płyny do dezynfekcji, maseczki, lejki, kombinezony
  • Pracownik policji trzyma w ręku kombinezon ochronny
  • Policjant trzyma w dłoniach opakowania z kombinezonami ochronnymi
  • na fotografii widać policjanta, który przegląda środki sanitarne i ochrony osobistej w tym płyny do dezynfekcji, maseczki, lejki, kombinezony
  • na fotografii widać pudełko, w którym znajdują się środki sanitarne i ochrony osobistej w tym płyny do dezynfekcji, maseczki, lejki, kombinezony
  • na fotografii widać środki sanitarne i ochrony osobistej w tym płyny do dezynfekcji, maseczki, lejki, kombinezony