Policjanci o bezpieczeństwie nad wodą - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Wiadomości

Policjanci o bezpieczeństwie nad wodą

Data publikacji 03.08.2020

Tarnogórscy policjanci przeprowadzili działania informacyjno-profilaktyczne na terenie zalewu Nakło-Chechło. Mundurowi udzielali informacji jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Dla dzieci przygotowane były gadżety, a opiekunom radzono, czego należy nauczyć dzieci przed wyprawą nad wodę, aby nie zgubiło się w tłumie na plaży czy basenie.

W wakacyjne, słoneczne dni często korzystamy z różnego rodzaju kąpielisk, by schłodzić się w wodzie. W sobotę 1 sierpnia tarnogórscy policjanci spotkali się z mieszkańcami wypoczywającymi nad zalewem Nakło-Chechło, aby porozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą. Dla dzieci i młodzieży przygotowano odblaskowe gadżety oraz ulotki. Dorosłym przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Policjanci mówili o zagrożeniach związanych z korzystaniem ze sprzętu wodnego, konsekwencjach skoków do wody poza miejscami wyznaczonymi, o zasadach udzielania pomocy przedmedycznej, numerach alarmowych i rozwadze. A także przypomnieli, aby nigdy nie wchodzić do wody i nie pływać po spożyciu alkoholu. Nie zapomnieli również omówić z najmłodszymi prawidłowego przekazania komunikatów służbom ratunkowym. Podkreślali, że takie szybkie udzielenie informacji może zdecydować o ludzkim życiu.

Na zdjęciu widać policyjny punkt informnacyjno - profilaktyczny  wewnątrz, którego stoi policjant, a obok przechodnie. Obok namiotu widać zaparkowany samochód

W ten dzień przypadało ropoczęcie Powstania Warszwaskiego i punktualnie o godzinie 17.00 policjanci pełniący służbę nad zalewm Nakło - Chechło, podobnie jak policjianci w całym kraju oddali honory uczestnikom powstania. 

Na zdjęciu widać ustawionych w szeregu policjanta oraz ratowników WOPR

  • policjant w namiocie informacyjnym rozdaje ulotki i rozmawia z osobami
  • policjant rozmawiający z dziećmi i kobieta
  • policjanci umundurowani rozmawiają z kobietami
  • osoba niepełnosprawna na wózku z opiekunem stoi przed namiotem informacyjnym gdzie stoi dwóch policjantów
  • dzieci wypoczywające nad zalewem nakło chechło a w tle policjanci
  • policjant wręczający odblaski dwóm dzieciom