Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po reakcji świadka

Data publikacji 15.09.2020

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Przekonał się o tym 24-latek, którego jazdę całą szerokością drogi zauważył inny kierowca i powiadomił o tym stróżów prawa.

Wczoraj około godziny 20:30 dyżurny Komisariatu Policji w Radzionkowie, otrzymał informację, że drogą krajową nr 78 w kierunku Tarnowskich całą szerokością drogi jedzie seat leon. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Radzionkowa i już po chwili zauważyli wskazany w zawiadomieniu samochód na stacji paliw znajdującej się w Świerklańcu. Jak ustalili stróże prawa, za kierownicą seata siedział 24-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej pijany kierowca wkrótce stanie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Zgłaszającemu, który zareagował na zagrożenie, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.