Wiadomości

Kierowała motorowerem pomimo sądowego zakazu

Data publikacji 08.10.2020

Policjanci z Tworoga zatrzymali 39-latkę, która kierował motorowerem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawą mieszkanki powiatu tarnogórskiego zajmie się sąd. Za złamanie zakazu, kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Wczoraj w Nowej Wsi Tworoskiej, policjanci z Tworoga zatrzymali do kontroli drogowej kierującą motorowerem. Okazało się, że 39-latka posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuję ją do grudnia 2021 roku. Mieszkanka powiatu tarnogórskiego, za złamanie zakazu odpowie przed sądem. Grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi trzy lata temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.