Wiadomości

Wpadł podczas działań „Bezpieczne skrzyżowania”

Data publikacji 16.10.2020

Wczoraj w powiecie tarnogórskim policjanci prowadzili działania „Bezpieczne skrzyżowania”. Celem działań było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach i w ich rejonach. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowania kierowców i pieszych reagując na popełniane przez nich wykroczenia. Mundurowi zatrzymali kierowcę opla, który oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości, posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj tarnogórscy policjanci od godziny 6:00 do 22:00, w powiecie tarnogórskim, przeprowadzili działania „Bezpieczne skrzyżowania". Podczas działań, mundurowi m.in. ujawnili 50 wykroczeń drogowych, popełnionych przez kierujących pojazdami. Najczęściej kierowcy, przekraczali dozwoloną prędkość.

Tuż przed godziną 17:00 na ulicy Bytomskiej w Wieszowie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. 35-latek w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 21km/h. Wydawało się, że sprawa zakończy się na 100 złotowym mandacie i 4 punktach karnych, lecz jak się okazało, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego kierował Oplem Zafirą wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyzna znów odpowie przed sądem. Za złamanie zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi trzy lata temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy jeżdżą brawurowo, powinni pamiętać, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym traci się prawo jazdy. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, kultury na drodze, czy przygotowania pojazdu do podróży.