2016 ROK PIESZEGO

Utrudnienia na drogach powiatu w weekend

Podczas tego weekendu na terenie powiatu tarnogórskiego odbywać się będzie wiele imprez plenerowych, pikników i imprez sportowych. W związku z powyższym policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających, a także nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Poniżej przedstawiamy najważniejsze miejsca, gdzie kierowcy mogą spodziewać się utrudnień i wzmożonego ruchu. Zapraszamy do zapoznania się z informacją. Pierwsze utrudnienia już dzisiaj w Radzionkowie...

Dzisiaj od godziny 16-ej możemy spodziewać się wzmożonego ruchu pieszych i samochodów w Radzionkowie w związku z „Dniami Radzionkowa”. O godzinie 16.30 głównymi ulicami Radzionkowa przejdzie korowód. Start: 16.30 ul. Kużaja 19, Meta: pl. Jana Pawła II . W związku z powyższym przez co najmniej godzinę ruch w tym miejscu będzie utrudniony. Apelujemy do kierowców o cierpliwość i stosowanie się do poleceń policjantów zabezpieczających przejście korowodu.

W niedzielę odbędą się zawody sportowe nad jeziorem Nakło – Chechło.

Z powodu remontu mostu na drodze 912 nie została zamknięta dla ruchu innych pojazdów trasa rowerowa. Trasa, którą będą poruszać się zawodnicy przebiega od zalewu do drogi nr 908, następnie drogą nr 912 (z Miasteczka przez Żyglin do Ostrożnicy), następnie drogą nr78 w kierunku Świerklańca i Nakła Śląskiego, następnie tarnogórską Obwodnicą w kierunku Miasteczka ŚŁąskiego ( nr 908).

Tym samym zawodnicy na trasie rowerowej muszą bezwzględnie przestrzegać zasad ruchu drogowego i zachować jeszcze większą uwagę niż zwykle.

Nowa trasa zawodów dostępna pod linkiem : Nowa trasa Silesiaman Triathlon Świerklaniec.


 

Ponadto w Miedarach, Świerklańcu, Tworogu oraz Zbrosławicach odbywać się będą pikniki i spotkania, gdzie policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu pieszego i rowerowego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa aby zbliżający czas wakacji spędzić rodzinnie i towarzysko na wypoczynku, a nie w szpitalu.