2017 ROK PIESZEGO

Bezpieczny przedszkolak - nosi odblaski!

Tarnogórscy policjanci gościli w Hali Sportowej – jednym z najnowocześniejszych w regionie ośrodków sportowych. Stróże prawa spotkali się z przedszkolakami z „Uniwersytetu Przedszkolaka”, gdzie podczas zajęć wspinaczki na ściankę, przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze. Podczas spotkania milusińskim przekazano kilkadziesiąt odblasków.

Dzisiaj stróże prawa z Tarnowskich Gór spotkali się w Hali Sportowej z przedszkolakami z „Uniwersytetu Przedszkolaka”. Milusińscy podczas nauki wspinaczki na ściankę mieli okazję wysłuchać prelekcji policjantów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Aby znacznie wpłynąć na jego poprawę, warto nosić odblaski. O tym, jak ważna jest to kwestia, przypomnieli przedszkolakom tarnogórscy mundurowi. Policjanci zwrócili uwagę dzieci, że bez względu na to, czy poruszają się poboczem, chodnikiem, czy jezdnią, odblaski powinny nosić zawsze. Dzięki temu małemu elementowi, kierowca, który jedzie po zmroku, już ze znacznej odległości zauważy dziecko. Na koniec spotkania policjanci prowadzący prelekcję wraz z Prezesem Hali Sportowej Panem Michałem Fajer przekazali dzieciom kilkadziesiąt odblasków w myśl zasady - Bezpieczny, bo widoczny.

Szczególne podziękowania za pomoc i propagowanie bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta kierujemy do Zarządu Hali Sportowej w Tarnowskich Górach.