2018 ROK PIESZEGO

Dzielnicowy rozmawiał o bezpieczeństwie

Dzielnicowy z Radzionkowa spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4. Policjant rozmawiał z młodzieżą o tym, jak bezpiecznie spędzić czas zimowego wypoczynku. Często młodzi ludzie mając dużą swobodę nie zawsze potrafią wykorzystać czas wolny w sposób konstruktywny. Zdarza się, że ich pomysły, nie zawsze przemyślane, kończą się tragicznie.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 w Radzionkowie. Dzielnicowy mł. asp. Sebastian Golicz omówił uczniom zasady odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne przejawy demoralizacji w świetle obowiązujących przepisów. Treści teoretyczne przeplatał przykładami zachowań młodych ludzi, które zna z codziennej służby. Stróż prawa przedstawił młodym ludziom najczęściej popełniane przez nich czyny karalne, zwracając szczególną uwagę na te związane z używkami. Jednak przede wszystkim kładł nacisk na uświadomienie młodzieży, że drobne ich zdaniem przewinienie, może skończyć się odpowiedzialnością przed sądem rodzinnym i mieć nieodwracalny wpływ na całe ich dorosłe życie.

Ponadto policjant informował o zagrożeniach związanych z przebywaniem najmłodszych w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych. Wyjaśnił na co należy zwrócić uwagę podczas organizacji kuligu i zabawy w bitwę na śnieżki, by zakończyły się one szczęśliwie. Ponadto przypomniano o ważnych telefonach alarmowych, z których należy korzystać wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.