2018 ROK PIESZEGO

Dużo zabawy i uśmiechu podczas policyjnego pikniku

Na tarnogórskim Rynku policjanci we współpracy z magistratem zorganizowali piknik. Głównym celem spotkania było zapewnienie dobrej zabawy dzieciom. Policjanci udzielali także cennych rad dotyczących letniego bezpieczeństwa. Oprócz przygotowanych dla uczestników upominków, każdy mógł zobaczyć policyjny sprzęt oraz zasiąść za sterem łodzi. Piknik odbył się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Podczas tegorocznego pikniku nie tylko najmłodsi czynnie uczestniczyli w szkoleniach i prelekcjach na temat bezpieczeństwa. W zajęciach i konkursach uczestniczyło kilkuset mieszkańców z Tarnowskich Gór i okolic. W organizację pikniku włączył się Urząd Miasta Tarnowskie Góry. Dużą atrakcją dla wszystkich był pokaz ratowników WOPR oraz Caritas Tarnowskie Góry, którzy oprócz prezentacji łodzi oraz innego specjalistycznego sprzętu prowadzili kursy pierwszej pomocy. Ponadto przedstawicielka caritasu rozdawała seniorom „Koperty zdrowia”. Na najmłodszych uczestników pikniku czekała nie lada niespodzianka przygotowany specjalny tor dla rowerzystów, którego przejechanie wymagało wykazania się sporymi umiejętnościami praktycznymi. Podczas zabawy mundurowi edukowali dzieci, przypominając im przepisy ruchu drogowego związane zwłaszcza z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów.

W spotkaniu wykorzystany został specjalistyczny sprzęt policyjny, policyjny motocykl oraz radiowóz. Były zorganizowane konkursy, zabawy oraz stanowisko z alkogoglami. Każdy mógł spróbować w tych specjalnych okularach przejść po policyjnej taśmie nie tracąc przy tym równowagi. Była maskotka śląskiej policji – Sznupek, który dla każdego miał czas na pamiątkowe zdjęcie. W trakcie pikniku najmłodszym uczestnikom oraz seniorom policjanci rozdali odblaski, w myśl zasady „Bezpieczny – bo widoczny”.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom za pomoc w przygotowaniu i realizacji przedsięwzięcia, szczególne ratownikom, wolontariuszkom oraz pracownikom tarnogórskiego magistratu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i chęć podnoszenia swoich umiejętności w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie.