Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Crash test motocykla

Sezon motocyklowy jeszcze się nie rozpoczął, a na drogach można spotkać już sporo motocykli. Niestety wypadków z ich udziałem co roku przybywa. Dlatego też tarnogórscy policjanci będą zwracali szczególną uwagę na tę grupę uczestników ruchu drogowego. Jednocześnie będą prowadzone spotkania z młodymi kierowcami rozpoczynającymi przygodę z motoryzacją i jednośladami.

Wystarczy jedna sekunda nieuwagi i zaledwie 50 km na godzinę, a motocyklista może zginąć na miejscu. Dlatego też tarnogórscy policjanci będą zwracali szczególną uwagę na tę grupę uczestników ruchu drogowego. Policjancii będą ujawniać wszelkie wykroczenia drogowe popełniane przez motocyklistów - w szczególności przekraczających dozwolone prędkości, jak również będą sprawdzać stan trzeźwości kontrolowanych motocyklistów.

Do najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych z winy kierujących motocyklem zaliczamy: -niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, -nieprawidłowe wyprzedzanie, -niezachowanie bezpiecznej odległości miedzy pojazdami, -nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, brawura, brak wyobraźni i chęć popisania się przed rówieśnikami, a także zbyt małe doświadczenie.