Wiadomości

Podsumowanie tarnogórskich działań „Trzeźwość”

Data publikacji 12.02.2018

Za nami sobotnia akcja "Trzeźwość". Od 06.00 do 22.00 na terenie powiatu tarnogórskiego trwały policyjne działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg. Mundurowi skontrolowali blisko 2,5 tys. kierowców, wśród których jeden prowadził swoje auto, będąc pod wpływem alkoholu. Nie było również taryfy ulgowej dla pijanych rowerzystów.

Sobotnie działania "Trzeźwość" trwały od 06.00 do 22.00. W akcji uczestniczyli policjanci z tarnogórskiej drogówki, którzy prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców na obszarze powiatu tarnogórskiego w różnych punktach kontrolnych. Podczas działań mundurowi skontrolowali blisko 2,5 tys. kierowców. Podczas akcji zatrzymano kierującego, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wysoka grzywna oraz 2 letni pobyt w więzieniu. Nie było również taryfy ulgowej dla pijanych rowerzystów. Policjanci ujawnili dwóch rowerzystów, którzy kierowali jednośladami w stanie nietrzeźwości, a jeden w stanie po użyciu alkoholu.

W tym dniu, policjanci z Tworoga w miejscowości Wojska zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Jak się okazało w organizmie 40-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego znajdowało się ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kierowco pamiętaj! Piłeś – Nie jedź! Bądź rozsądny. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lat więzieni.