Wiadomości

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas mundurowych

Data publikacji 27.04.2018

Dzisiaj w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas mundurowych. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządów, policji oraz innych służb mundurowych. Policję reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach kom. Zbigniew Rohrbach.

W Zespole Szkół Techniczno-Usługowych, gdzie funkcjonują klasy mundurowe, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na galę zakończenia zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów oraz służb mundurowych: policji, wojska i straży pożarnej. Policję reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach kom. Zbigniew Rohrbach. Prowadząca apel dyrektor Małgorzata Grzesiakowska podziękowała wszystkim za kolejny udany rok szkolny, w szczególności za dobrą współpracę.

Podczas uroczystości Komendant Rohrbach wręczył uczniom specjalne certyfikaty, potwierdzające udział w realizacji innowacyjnego programu „Policja w służbie dla społeczeństwa”. Dzięki nim, młodzi ludzie wiążący swoją przyszłość z granatowym mundurem, otrzymają 2 dodatkowe punkty podczas doboru do służby w Policji. Część uczniów klas mundurowych zadeklarowało, że w przyszłości chcą zostać policjantkami i policjantami. Komendant Rohrbach podziękował uczniom za współpracę z komendą. Dyrekcji złożył zaś szczególne podziękowania za udział szkoły w akcjach profilaktycznych. Na koniec wszyscy mogli obejrzeć przygotowaną przez uczniów część artystyczną.

Ładowanie odtwarzacza...