Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczny majowy weekend"

Data publikacji 07.05.2018

Długi majowy weekend za nami. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej służby, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu tarnogórskiego czuwało kilkudziesięciu policjantów. Od 27 kwietnia do 6 maja na drogach naszego powiatu doszło do wypadków drogowych, kolizji oraz odnotowano też przypadki kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 27 kwietnia, a zakończyła 6 maja o 22.00. Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu tarnogórskiego czuwali policjanci oraz funkcjonariusze innych służb. Od piątku do niedzieli doszło do 2 wypadków, w których 2 osoby zostały ranne. Ponadto odnotowano 33 kolizje. Policjanci mimo licznych apeli ujawnili 8 pijanych kierujących.